Po ciężko przepracowanej zimie drużyna futbolu amerykańskiego Tychy Falcons wreszcie stanie na boisku, żeby rozegrać pierwszy mecz w Lidze Futbolu Amerykańskiego w sezonie 2018.

Najpierw jednak, zawodników czeka długa podróż na drugi koniec Polski, gdzie na Narodowym Stadionie Rugby, 17 marca podejmą ich Seahawks Gdynia.

Pierwszy przeciwnik będzie nie lada wyzwaniem, które Falcons muszą przyjąć już na początku rozgrywek. Jastrzębie z Gdyni to mocna drużyna, posiadająca na swym koncie trzy Mistrzostwa Polski, oraz duży bagaż doświadczeń związany z występami w finałach.

Nadchodzący mecz z Gdynia jest dla nas bardzo ważny, ponieważ chcemy zmyć plamę na honorze z zeszłego roku. Wówczas ulegliśmy Jastrzębiom dużą różnicą punktową i nikt z nas nie wspomina tego meczu dobrze – mówi Jacek Sikora grający w linii defensywnej Sokołów.
Seahawks w tamtym meczu od początku narzucili swój styl gry i zdominowali tyszan. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną gdynian 56:15.

Szykuje się zatem niesamowite widowisko, gdzie Śląska drużyna będzie mogła wziąć odwet za starcie w minionym roku.
Bardzo ciężko przygotowywaliśmy się do rozgrywek w tym sezonie pod okiem szerokiego i doświadczonego sztabu trenerskiego. Dołączyli do nas również zawodnicy zza oceanu, którzy są dla nas znacznym wzmocnieniem. Nastroje w drużynie dopisują, wszyscy wiedzą o co gramy i nikogo nie trzeba motywować do sezonu, bo każdy jest głodny gry i nie może doczekać się pierwszego meczu – dodaje Sikora.

Spotkanie w Gdyni zostanie rozegrane na Narodowym Stadionie Rugby, o godzinie 12!

Anna Bąk
ania.bak@tychy-falcons.com