W rozegranym w sobotę 17 marca meczu, otwierającym sezon futbolu amerykańskiego w Polsce, Seahawks Gdynia pokonali Tychy Falcons 40:14.

Mecz otwierający sezon 2018, rozegrany na Narodowym Stadionie Rugby niestety nie pozwolił Sokołom z Tychów zatrzeć wspomnień z poprzedniego meczu z Jastrzębiami.

Sokoły przystąpiły do rozgrywki po 11-godzinnej podróży, która wydłużyła się ze względu na trudne warunki atmosferyczne panujące na drogach, co skutkowało znacznym skróceniem czasu przeznaczonego na sen i odpoczynek. Mimo tego spotkanie rozpoczęło się dla nich pomyślnie, gdzie rozgrywający Terrence Shambry II wykonał bezbłędne około 30- jardowe podanie do Pawła Wojciechowskiego, które udało się również podwyższyć kopnięciem za jeden punkt. Niestety nie trzeba było długo czekać na odpowiedź rywala, gdyż w pierwszej i drugiej kwarcie zaliczył dwa przyłożenia.
Wyrównany wynik 12:7 utrzymywał się do końca pierwszej połowy i napawał nadzieją na zmianę punktacji. Trzecia i czwarta kwarta były dla Falcons trudne, przede wszystkim ze względu na wiele popełnionych błędów osobistych, co skutkowało często cofnięciem dopiero co zdobytych jardów.

Po przerwie rywale odskoczyli punktowo i zabrakło wykończenia w akcjach ofensywnych żeby nadgonić straty. Patrząc po statystykach drużynowych widać, że są one wyrównane więc nie można tu mówić o pełnej dominacji drużyny z Gdyni. Wygrało jednak wieloletnie doświadczenie chłopaków z Seahawks – mówił Paweł Wojciechowski, skrzydłowy Tychy Falcons.

Nie poddając się i postępując zgodnie z zasadą „gramy do końca”, tyszanom udało się zmniejszyć straty na cztery minuty przed końcem spotkania. Jak się później okazało Jastrzębie nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa, kończąc ostatecznie spotkanie z wynikiem 40:14.

– Nastroje w drużynie, mimo porażki są dobre. Przegrana z Seahawks jest cenną lekcją, więc wyciągamy wnioski i dalej walczymy o swoje – dodaje Wojciechowski.

Kolejne starcie Sokołów już 25 marca o 13:00, na bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Tychach, gdzie podejmą Panthers Wrocław, jedną z najlepszych drużyn w Europie oraz aktualnego Mistrza Polski.

 

Anna Bąk
ania.bak@tychy-falcons.com
Małgorzata Nasiadko
m.nasiadko@tychy-falcons.com

Fot. 740made