Tychy Falcons wygrywają z Silesia Rebels 41:0

W niedzielę na bocznym boisku Stadionu Śląskiego spotkały się dwie najlepsze drużyny Górnego Śląska. Był to wyjątkowy mecz, ze względu na to, że część obecnej kadry Falcons rozpoczynała swoją przygodę z futbolem amerykańskim w Silesia Rebels. W spotkaniu Sokoły pokazały prawdziwą dominację nad drużyną z Katowic. Niepokonani dotychczas w tegorocznych rozgrywkach Rebelianci nie zdobyli ani jednego punktu podczas całego meczu na własnym stadionie.

Jest to pierwsze zwycięstwo tyszan w tym sezonie, tym bardziej zadowalający jest wynik. Tak  mecz podsumowuje jeden z zawodników Falcons – Patryk Kania:

Mecz poszedł po naszej myśli, zagraliśmy go bardzo dobrze, zarówno w ofensywie, jak i w defensywie. Było to dla nas bardzo ważne zwycięstwo, które odbudowało nasze morale po 3 porażkach z rzędu. Jedyną naszą słabością w meczu były straty piłki w ofensywie, gdyż przekazaliśmy piłkę rywalom aż trzykrotnie. Do następnego spotkania z Wilkami będziemy przygotowywać się jak do każdego innego meczu. Mamy zamiar przeanalizować ich poprzednie mecze, a kadra trenerska z pewnością przygotuje specjalny zestaw zagrywek na ich mecz. Do meczu podejdziemy z respektem, ale i tak spodziewamy się pewnego zwycięstwa”.

Już 12 maja Tychy Falcons podejmą łódzkie Wilki na bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Tychach.